Новини Івано-Франківська

На Прикарпатті не вистачає суддів (Бріз)

13.02.2019 перегляди: 649

На Прикарпатті не вистачає суддів (Бріз)

За даними звітності, повідомляє Бріз, усього в 2018 році на розгляді апеляційного суду перебувало 7554 судових справ та матеріалів. З них 324 справи - це ті, які не встигли розглянути у 2017 році.
У порівнянні з минулим роком кількість справ, що перебувають на розгляді в суді зменшилася.

На сьогоднішній день в Івано-Франківському апеляційному суді працює 16 суддів. 6 - з розгляду кримінальних справ та 10 - з цивільних.

"Ситуація із кадровою кризою, на жаль, не покращилася. Попри це, ми розуміємо відповідальність та належно виконуємо роботу. За минулий рік було розглянуто 92% кримінальних справ та 76% цивільних”, - розповів голова апеляційного суду Богдан Гриновецький.

За словами секретаря судової палати з розгляду цивільних справ Романа Матківського, одним з найпроблемніших питань є оформлення спадщини.

"Не всі громадяни знають, що згідно закону прийняти спадщину можна протягом шести місяців після дня смерті спадкодавця. Потім термін потрібно продовжувати. Це складна процедура, яка проходить тільки в судовому порядку", - зазначив Роман Матківський.

За словами секретаря судової палати з розгляду кримінальних справ Богдана Кукурудза причиною затягування розгляду є неявка учасників судового процесу. Часто до суду не приходять потерпілі, свідки або обвинувачувані.

Міграція людей велика. Через такі ситуації ми змушені призупиняти кримінальні провадження і оголошувати розшуки“, - наголосив Богдан Кукурудз.

Також секретар додав, що є багато випадків, коли особи, затримані за керування транспортом у стані алкогольного сп'яніння уникають покарання. Це стається через навмисну неявку обвинуваченого до суду протягом трьох місяців. Зі спливом строків суд вже немає права притягати до відповідальності дану особу.

13.02.2019 перегляди: 649

Детальніше читайте тут: На Прикарпатті не вистачає суддів (Бріз)

Коментарі

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, E-Mail, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці.Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.